Fortnite Hakkında

Fortnite Epic Games tarafından 2017 yılında Unreal Engine 4 kullanılarak geliştirilen bir açık dünya hayatta kalma oyunudur. Battle Royale modu sayesinde geniş bir popülerlik kazandı.

Fortnite’ın Tarihçesi

Oyun 2011 yılında Epic Games tarafından duyurulmuştu. Ünlü Unreal Tournament’ın yazarı tarafından yaratılan oyun, stüdyonun birçok hayranının ilgisini çekti. Oyunla ilgili daha fazla haber sadece 2014’te ortaya çıktı, şirket oyunun oynaması ücretsiz olacağını ve kapalı alfa sürümünün Aralık ayında satışa sunulacağını belirtti. Kapalı beta, 2015 yılında Apple bilgisayarlarda ortaya çıktı.
300x131 Oyun Menüsü - Fortnite HakkındaVe 2017’de oyun Erken Erişim’de göründü ve herhangi bir oyuncu Fortnite’ı indirebilir, ancak bir ücret karşılığında. Ağustos ayında Epic Games, bir milyondan fazla insanın zaten Fortnite oynadığını doğruladı.

Oyunun iyi satmasına rağmen, sonuçlar oyunun geliştiricilerini memnun etmedi ve şirket, oyunu daha popüler hale getirmek için fırsatlar arıyordu. Böyle bir fırsat, Fortnite’ı 2018’in en popüler oyunu yapan Fortnite Battle Royale modunun yaratılmasıydı.

Not: Başlangıçta projenin Oynaması Ücretsiz olacağı söylenmesine rağmen, oyun hala para için dağıtılıyor.

Oynanış hakkında

oyundaki konum 300x169 - Fortnite HakkındaFortnite, hayatta kalma türünde bir sandbox işbirlikçi pasajıdır.
Oyun ilk başlatıldığında, kullanıcılar Create a Sim Editor tarafından karşılanır. İçinde, oyuncu karakterini dört sınıftan birine atayabilir: ninja, inşaatçı, yabancı, komando. Her sınıfın kendine has özellikleri ve belirli bir dizi özelliği vardır. Örneğin, inşaatçı büyük boyutlu binalar inşa edebilir ve ninja sınıfı yakın dövüş silahlarının ustasıdır.
Pasajın başında oyuncuya farklı silahlar verilir. Menzilli silahlar (av tüfeği ve keskin nişancı tüfeği) ve yakın dövüş silahları (bıçak, katana) kullanabilirsiniz. Oyuncular, silah yaratma işlevinin yanı sıra kendi kendini özelleştirme becerilerine de erişebilir.

300x169 oyundaki bir kale örneği - Fortnite HakkındaHikayeler ve oyun modları, kullanıcıları her zaman dinamikleri ve çevredeki dünyanın ayrıntılarıyla memnun eder. Hayatta kalmak için inşa etmeniz, güçlendirmeniz, her türlü faydalı kaynağı toplamanız ve doğrudan rakiplerle savaşmanız gerekir. Canavar dalgaları her gece karanlığında daha da güçlenir, bu nedenle kendinizi tamamen gündüzleri eğitime adamak en iyisidir. Cephaneliğin bitmesini önlemek için, onu toplamanın sorumluluklarını oyun arkadaşlarınızla paylaşmak en iyisidir.
Daha önce makalemizde belirtildiği gibi, gün içinde hazırlanmak daha iyidir. Yerleri keşfedin, inşa edin ve güçlendirin. Oyunda her türden ve her zevke uygun binalar inşa edebilirsiniz. Başlamak için, bir üs inşa etmek istediğiniz alanı bulun. Seçilen konumu temizleyin ve inşa etmeye başlayın. Binalar çeşitli malzemelerden inşa edilebilir: taş, metal veya ahşap. Ve binanız aniden idealden biraz farklı çıkarsa, oyundaki tüm binalar ayarlanabilir.

İnşaat için gerekli kaynakları toplamak için çevredeki nesneleri yok etmeniz gerekir. Kahramanınız belirli bir “sarı top” edindiyse, bu, yeni bir hız ve savaş özellikleri kazanma seviyesi kazandığınız anlamına gelir.

Arsa

Fortnite Terrain 300x169 - Fortnite HakkındaDünya gezegeninin bir felaket dalgası tarafından yutulduğu yakın geçmişe taşınıyoruz. Siklonlar ve fırtınalar gezegenimizi vurdu ve dünya nüfusunu yok ediyor. Ek olarak, yeryüzünde tüm insanları kabuklara (zombilerin yerel analogu) dönüştüren bir virüs ortaya çıktı. Kabuklar, yollarına çıkan her şeyi yok eden ve enfekte eden kötü ruhlardır. Bu korkunç koşullarda hayatta kalmak ve gezegeni yok olmaktan kurtarmak için insanlar gruplar halinde birleşir ve kendilerini beladan ortaklaşa savunurlar.
Hikaye kampanyaları, belirli bir zorluk seviyesine sahip görevlere bölünmüştür. Görevlerdeki harita 4 bölgeye ayrılıyor ve oyun her seferinde farklı konumlarda başlıyor.

Makaleyi beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla paylaşın:
Türkiye'nin ana e-spor sitesi

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!: